Haber

Menderes Belediyesi Atalık Yerli Domates Fidanı Dağıttı

Menderes Belediyesi Başkan Yardımcısı Erkan Özkan’ın tarıma verdiği destek kapsamında Ataköy’de yöresel domates fidesi dağıtıldı.

Menderes Belediyesi Başkan Yardımcısı Erkan Özkan, ilçede tarımsal faaliyetleri canlandırmak, üreticiyi teşvik etmek, üreticinin yükünü bir nebze olsun hafifletmek ve Menderes tarımına katma değer sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Menderes Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Ataköy’deki üreticilere 20 bin adet ata domates fidesi ücretsiz olarak dağıtıldı.

DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK

İlçede tarımsal hizmetlerle üreticilerin yanında olduklarını kaydeden Başkan Yardımcısı Erkan Özkan, “Menderes’te başlattığımız tarım hareketi hız kesmeden devam ediyor. Verimli topraklarımızda yerli ata tohumlarının çoğalmasını özellikle önemsiyorum. Bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyemizin desteği ile Menderes Belediyesi Çile mahallemizde 30 dönüm arazi üzerinde Can Yücel Tohumculuk Merkezi kurulması için çalışmalara başladık.Ayrıca Menderes Belediyesi Tohum Bankasını kurarak, domates, biber, salatalık, kavun, karpuz gibi yerli ata tohumlarının koruma altına alınmasını, yerli ata tohumlarının koruma altına alınmasını ve teşvik edilmesini amaçladık.Takas Festivalini gerçekleştirdik.Şenliğimizi geleneksel hale getirmeyi ve Çalışmalarımız kapsamında Ataköy’deki üreticilerimize de 20 bin atalık yerli domates fidesi dağıttık. Tüm üreticilerimize hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu