Haber

Ankara Emniyet Müdürü kimdir? Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne kimler atandı? Ankara’nın yeni Emniyet Müdürü Engin Dinç kimdir?

Ankara Emniyet Müdürü kimdir? Sorusu, Resmi Gazete’de yayınlanan atamaların ardından gündemdeki sorular arasında yer alıyor. Yeni Ankara Emniyet Müdürü Engin Dinç ile ilgili detaylar birçok kişi tarafından araştırılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla çıkarılan kararnameye göre 52 ilin emniyet müdürleri değişti. Pekala, Ankara Emniyet Müdürü kim? Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne kimler atandı? Ankara’nın yeni Emniyet Müdürü Engin Dinç kimdir?

ANKARA EMNİYET MÜDÜRÜ KİMDİR?

2 Ağustos’ta yayınlanan Resmi Gazete kararının ardından Engin Dinç, Ankara Emniyet Müdürü olarak atandı. Engin Dinç, 1966 yılında Rize’de doğdu. Aslen Erzurumlu’dur. İlköğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1981 yılında Polis Koleji’ni kazanarak, 1989 yılında Polis Akademisi’nden mezun oldu ve Komiser Yardımcısı rütbesi ile göreve başladı.

1989 yılında İstihbarat Şube Müdürlüğü’ne atanarak sırasıyla Mardin, Trabzon ve Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüklerinde İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yaptı. Mesleği ile ilgili birçok kurs ve seminere katılmıştır.

Çeşitli dönemlerde ABD, Bosna ve Kosova’da görevlerde bulundu. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş ve yüksek lisans eğitimini Kamu Hukuku alanında tamamlamıştır.

3 Mayıs 2013 tarihinde İstihbarat Daire Başkanı, 25 Ekim 2016 tarihinde Eskişehir Emniyet Müdürü ve 07.07.2021 tarihinde çıkarılan KHK ile Konya Emniyet Müdürü olarak atanmıştır. Evli, üç çocuk babası ve ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

kelkit-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu