Haber

Manisa Akhisar Kayalıoğlu’na yeni sondaj kuyusu

MANİSA (İGFA) – Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Akhisar ilçesi Kayalıoğlu Mahallesi’nde yeni sondaj kuyusu açılarak üreticilerin hizmetine sunuldu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Akhisar ilçesine bağlı Kayalıoğlu Mahallesi’nde tarımsal sulama suyu ihtiyacının ortaya çıkması üzerine harekete geçti. Teknik çalışanların yaptığı teknik araştırma ve çalışmalar sonucunda yeni kuyu yerleri belirlenerek ihaleye çıkıldı. İhale süreci tamamlanarak iş ile ilgili iş yüklenici firmaya teslim edilerek açılan kuyu üreticilerin kullanımına sunuldu.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Yılmaz Usta, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün kırsal kalkınmaya ve üreticiye verdiği değerle hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Seracılıktan fidan desteğine, gölet yapımından tarımsal ekim istasyonlarına kadar kırsal kalkınma için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tarımsal üretimin artırılmasının devamına ve üreticilerimizin gelişmesine büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda Akhisar ilçemiz Kayalıoğlu Mahallemize böyle bir hizmeti vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. İlimiz genelinde 6 mahallede 9 sondaj açarak üreticilere desteğimizi sürdüreceğiz. 17 ilçemizde kırsal kalkınmayı sağlayacak hizmetlerimiz devam edecek” dedi.

Sondaj üretim çalışmalarından memnun olduklarını dile getiren üreticiler ve vatandaşlar, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve tüm gruba şükranlarını sundu.

haber-silopi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu