Haber

Kılıçdaroğlu’dan Taksim Saldırısı İçin Tepki: ‘Ülkeyi Yöneten Zat, Sen Ne İş Yapıyorsun?’

CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Taksim’de yaşanan terör saldırısı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, “Sen ne iş yapıyorsun? Maden faciası olur sorumlu yok, tren faciası olur sorumlu yok, terör saldırısı olur yine sorumlu yok, sınırlar yol geçen hanına dönmüş yine sorun yok.” diyerek eleştirdi.

‘Siyaset böyle günler olmasın diye yapılır’

Kürsüden açıklamalarda bulunan Kemal Kılıçdaroğlu, “Çok açık ve net konuşacağım. Şimdi birileri çıkıp ‘Böyle bir günde siyaset olmaz’ diyecek. Hayır efendim siyaset böyle günler olmasın diye yapılır zaten. Bunlar ne komşuluk bilirler ne ensar, ne muhacir. Bunların tek inandıkları şey var mevki, makam ve para.” sözlerini kullandı.

Yeni Akit’e tepki

Kılıçdaroğlu, Yeni Akit’ten hesap sormazsam ‘namerdim’ kelamlarını kullandı: 

“Terör saldırısından nifak nasıl çıkarabilirim diye arayış içine girenler var. Özür dilerim ancak bunlar alçak beşerler. Tamamı alçaktır.

Bu bir aparat. Toplumun kucaklaşmasını istemeyen, kin ve öfke kusan, her şeyden bir şeyler yapmaya çalışan, Saray’ın beslemelerinin oluşturduğu bir aparattır bu.

Bu aparat ve bu aparatı kullananlar çok uygun bilsinler. Bu fotoğrafa koyduğunuz kişi terör örgütünün pusu kurduğu kişidir. Bu fotoğrafa koyduğunuz kişi diğer bir terör örgütünün atak planladığı kişidir.

Bu fotoğrafa kurduğu kişi bir terör örgütünü bitirme planı yapıyor diye utanmadan, sıkılmadan suçladığınız kişidir. Bu yalanlarınızın, gaye göstermenizin… Hesabını sormazsam namerdim.

Herkes bilsin, biz CHP’yiz. Ben CHP’nin Genel Lideriyim. İşine geldiğinde terör örgütü ile iş tutanların, ölüleri kaldırıp anayasa değiştirenlerin, işine geldiğinde teröristlerle mektup arkadaşı olanların bize vatan millet dersi vermeye asla ve asla yürekleri yetmez, hadlerini bilecekler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu