Ekonomi

Dolar/TL Yükselişle Başladı

Haftaya yükselişle başlayan Dolar/TL, 19.6650 seviyelerinde işlem görüyor.

Cuma günü yükseliş trendinde hareket eden dolar/TL, günü bir önceki kapanışının yüzde 0,2 üzerinde 19.5783 puandan kapattı.

Yeni haftaya yükselişle başlayan Dolar/TL, saat 11.20 itibariyle bir önceki kapanışın yüzde 0.4 üzerinde 19.6650’den işlem görüyor. Aynı dakikalarda Euro/TL yüzde 0,7 değer farkıyla 21,3890’dan, pound/TL önceki kapanışının yüzde 0,8 üzerinde 24,5500’den satılıyor.

Dolar endeksi bir önceki kapanışın yüzde 0,2 altında 102,5’te istikrarını sürdürürken, euro/dolar paritesi yüzde 0,2 artışla 1,0870’te alıcı buluyor.

Analistler, dünya çapında ekonomik aktiviteye ilişkin endişelerin ve para politikasına ilişkin belirsizliklerin varlık fiyatları üzerinde etkili olduğunu belirtti.

ABD’de devam eden borç limiti krizinin yanı sıra ABD Merkez Bankası’nın (Fed) para politikasına ilişkin soru işaretlerinin fiyatlamalarda yer almaya devam ettiğini belirten analistler, hafta boyunca Fed yetkililerinin açıklamalarının, özellikle Cuma günü Fed Başkanı Jerome Powell’ın rehberliği. yatırımcıların ilgi odağında olduğunu bildirdi.

Analistler, bugün Euro Bölgesi’nde sanayi üretiminin ve ABD’de New York Fed imalat endeksinin takip edileceğini belirterek, teknik olarak dolar endeksinde 101,5’in destek, 103’ün direnç olduğuna dikkat çekti.

Öte yandan dün yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde ise henüz resmi bir sonuç ortaya çıkmadı ve oy sayımına devam ediliyor.

haber-midyat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu