Ekonomi

Deprem bölgesine yardım taşıyan tren sayısı 170’e ulaştı

Depremin yol açtığı felaketin ardından kurtarma çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve yardıma eksiksiz ulaşılabilmesi için demiryolları ilk günden itibaren etkin bir şekilde kullanılmaya başlandı.

12 Ağustos’ta yola çıkan ve bölgeye ulaşan trenle yardım trenlerinin sayısının 170’e ulaştığını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, devletin her zaman milletin yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini vurguladı. Uraloğlu, bölgeye iş makinesi, giyecek, gıda, barınak ve akaryakıtın acil olarak ulaştırılmasında trenlerin büyük önem taşıdığına işaret ederek, “Şu ana kadar deprem bölgesine 169 yardım treni gönderildi.

17 vagon iş makinesi, 498 vagon insani yardım, 2 bin 280 vagon ve 4.597 yaşam konteyneri, 266 vagon ve 320 konteyner ısıtıcı, battaniye, jeneratör, 30 vagon kömür, 4 vagon 26 seyyar tuvalet, 5 ısıtma jeneratörü, Toplam 24 adedi barınak vagonu ve 30 adedi servis vagonu olmak üzere 3.154 vagon afet bölgesine teslim edildi. terimleri kullandı.

Deprem bölgesinde gönderilen son trenin Afyonkarahisar’dan kalktığı bilgisini veren Uraloğlu, “170’inci yardım trenimiz 12 Ağustos’ta yola çıktı ve şu anda bölgeye ulaştı. Hareket eden trende 16 vagonda 32 konteyner yaşam malzemesi bulunuyordu. Şimdi de depremzedelerin ihtiyaçlarını ulaştırdı.

Ayrıca depremzedelerin barınma ihtiyaçları için istasyon ve istasyonlarda, yolcu ve işçi servis vagonlarında, misafirhanelerde, sosyal tesislerde ve şantiyelerde ilk günden itibaren toplam 6 bin depremzedeye barınma hizmeti veriyoruz. Deprem bölgesini terk etmek isteyen vatandaşlar da trenlerle tahliye ediliyor. Bu kapsamda 450 yolcu treni ile 77 bin 974 vatandaşımızı deprem bölgesinden diğer illere ücretsiz taşıdık.”

golkoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu