Yaşam

Dayanışma Konserine Büyük İlgi: Ünlü Rapçi Luciano Depremzedeler İçin Sahnedeydi

“Her Bilet Çocuklara Destektir” sloganıyla büyük bir hayır etkinliğine dönüşen Luciano konseri, 29 Nisan Cumartesi günü 3500 kişinin katıldığı büyük bir konserle gerçekleşti.

Satılan her biletin 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde zarar gören çocukların rehabilitasyonuna bağışlandığı gecede, Lil Zey ve Çakal gibi önde gelen sanatçılar sahnede yerlerini aldı.

Etkinliğin planlanmasından yardım tırlarının düzenlenmesine kadar geceyi organize eden deneyim odaklı etkinlik şirketi House of Entertainment, First Class ve Street Life tarafından gerçekleştirilen konser sonucunda; 250 bin TL değerindeki biletlerin satışı karşılığında deprem bölgesi için yardım toplandı.

6 Şubat’ta Türkiye’de 10 ili etkileyen büyük depremin ardından rap dünyasının büyük isimleri dayanışma için bir araya geldi. UK Drill formunda dünyaca ünlü isimlerle müzikler yayınlayan ve uluslararası başarı yakalayan Alman rapçi Luciano, konsere Çakal, Reckol, Lil Zey, Nihan ve Baz, Ceyz ve Dj’in katılımıyla destek verirken Konserde Türkiye’nin sevilen sanatçıları arasında yer alan Yağız Kahraman da sahne aldı. .

Luciano, 29 Nisan’da VW Arena’da düzenlenen konserde depremzedelerle dayanışma sahnesini paylaştı. Konserin tüm geliri, deprem bölgesindeki çocuklara nitelikli eğitim desteği sağlamak amacıyla Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na aktarıldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu