Haber

Bunu da Gördük: Gökyüzünden Balık Yağdı

Avustralya’nın Lajamanu kasabasında yaşayanlar ilginç bir doğa olayına tanık oldu. Gece saatlerinde başlayan şiddetli fırtınanın ardından gökten balık yağdı.

Daily Mail’in haberine göre kasabaya “son 30 yılda dört kez” balık yağdı. Lajamanu yerlisi ve Central Desert meclis üyesi Andrew Johnson Japanangka, ABC News’e şunları söyledi:

“Yaklaşan büyük bir fırtına gördük ve yağmur zannettik. Ancak yağmur yağmaya başlayınca balıkların yağmurla birlikte yere düştüğünü gördük” dedi.

Queensland Müzesi’nden göz doktoru Jeff Johnson tarafından bir tatlı su levreği cinsi olan “pullu levrek” cinsiyle ilişkili olduğu belirlenen balığın yaklaşık olarak bir çocuğun avuç içi büyüklüğünde olduğu kaydedildi. Gece yağan yağmurla birlikte yere düşen balıklar, sabah saatlerinde vatandaşlar tarafından kasabanın dört bir yanına dağıldı ve birçoğunu canlı olarak buldu.

Balık yağmurunun nedeni bilinmemekle birlikte, kasabanın 2010’lar, 2004’ler ve 1980’lerde aynı olaya sahne olduğu bildiriliyor. Ayrıca 2010 yılında sağanak sırasında beldeye düşen balıkların aynı türden olduğu belirtildi. Newsweek’e göre gökten yağan balık yağmuru beklenmedik olsa da kurbağa, yarasa, solucan ve örümcek gibi hayvanların yağmurları zaman zaman kaydedilen garip doğa olaylarının ortasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu