Haber

Başkan Özgökçen’den hakem tepkisi

Adana Demirspor maçında tartışmalı hakem kararlarına tepki gösteren Konyaspor Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, “Hakem Konyaspor’un verdiği kırmızı kartın acısını gidermek için uydurulmuş bir penaltı ile hakkını öldürmüş olabilir. Bunun altında kalmayacağız. , sessizliğimizi bozacağız. Bundan sonra Sarper Barış Saka, “Onu kesinlikle maçlarımızda istemiyoruz” dedi.

Konyaspor Kulüp Lideri Fatih Özgökçen, Spor Toto Üstün Lig’in 30. haftasında Adana Demirspor’a 2-1 yenildikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. Göreve gelmesinin üzerinden yaklaşık 2 yıl geçtiğini hatırlatarak sözlerine başlayan Önder Fatih Özgökçen, “Türk futbolunun kaosa sürüklenmemesi ve sağa sola kaymaması için elimizden geldiğince sessiz kaldık. Geçen yıl neredeyse şampiyon olmak için çaba sarf ettiğimiz Rizespor maçında olanları hatırlarsınız ama biz hala Türk’üz.Futbolun kaosa sürüklenmemesi için olabildiğince sessiz kalmayı tercih ettik. Buradan TFF’ye sesleniyorum.Her hafta aşağı yukarı 1 takım açıklama yapmak zorunda kalıyor.Herkes kuyruğunu sıkarken açıklama yapıyor gibi ama bu Türk futbolunun kanayan bir yarasıdır. “Önce bunun önlenmesi gerekiyor. Maçtan önce liderim Murat Sancak ile de görüştüm. Hakemlerin ne kadar yetersiz olduğunu, kendini geliştirmekten ne kadar aciz olduğunu kendi aramızda konuştuk. Bugün de bu maçta bu uygulamayı bizzat gördük” dedi.

“Sessizliğimizi bozacağız”

Alttan yeni hakemlerin çıkarılması gerektiğini savunan Fatih Özgökçen, “Yeni insanlar yetiştirmemiz lazım. Bugün bize yapılan bir haksızlık yarın başka bir takıma yapılır. Daha önceki açıklamalarda mutlaka yapacakları söylenmişti. ligde 1. ya da 2. olarak düşüyoruz.ankaragücü lideri faruk koca geçenlerde bir açıklama yaptı.olmayacak şeyler oluyor.biz bugün burada bunu gördük.hakem konyasporun hakkını hiç olmayacak şekilde tam yerine getirdi. tamamen uydurma bir penaltı tabiri caizse muhtemelen vermiş olduğu kırmızı kartın acısını dindirmek için resmen canına kıydı.Biz Konyaspor camiası olarak kesinlikle bunun altına düşmeyeceğiz.Suskunluğumuzu bozacağız bundan sonra. , Sarper Barış Saka’yı kesinlikle maçlarımızda istemiyoruz çünkü taraflı bir duruma düştü.Tarafsızlığından endişe duyduğumuzu söylemiyorum, istiyorum” dedi.

sarkikaraagacajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu