Haber

Banka Şubesinin Denizli’ye Taşınmasına Çiftçilerden Tepki

Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Akköy Mahallesi’ndeki halk bankası şubesinin başka bir yere taşınacağını öğrenen çiftçiler karara tepki gösterdi. Banka önüne oturmak için eylem yapan kalabalık, karardan vazgeçilmesini istedi.

Pamukkale ilçesine bağlı Akköy Mahallesi’nde 1985 yılından beri hizmet veren bir kamu bankası, şube konumunu başka bir noktaya taşıma kararı aldı. 38 yıldır hizmet verdikleri banka şubesinin kapatılacağını öğrenen yüzlerce çiftçi, sabah erken saatlerde şube önünde toplantı yaptı. Bölge halkının da destek verdiği eylemde, yaklaşık 200 çiftçi banka şubesi önünde oturma eylemi yaparak karardan vazgeçilmesini ve şubenin mahallelerinde faaliyete devam etmesini istedi.

Zaman zaman duygusal anların yaşandığı eyleme katılan 75 yaşındaki Zehra Karabulut, yaşı nedeniyle herhangi bir yere gitme imkanı olmadığı için şubenin taşınması halinde büyük zorluk yaşayacaklarını söyledi. Üzüntüden sesinin kısıldığını anlatan yaşlı kadın, karara tepki gösterdi.

“Mahalle olduktan sonra çok şey kaybettik”

Belediyelerinin kapatılmasının ardından çok para kaybettiklerini öne süren emekli din görevlisi Halil İbrahim Çetin, ilçeden mahalleye dönüşümü yeni yeni kabullendiklerini söyledi. 1985 yılında açılan şubenin 38 yıldır bölgede üretim yapan 15 mahalleliye hizmet verdiğini belirten Çetin, “Banka şubesi çalışmıyor sanmayın. Belki de Denizli’nin en çok çalışan şubelerinden biri burası. . Defalarca yeni bina yapılması yönündeki tekliflerimize rağmen neden olduğunu bilmiyoruz ama taleplerimiz dikkate alınmadı.” Ve alınmayacak. Akköy benim için Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi. Bu köşede Akköy’den yüzlerce turist geçer. Akköy’e bakılırsa Türkiye’ye değer veriliyor, yaşananlar görülüyor” dedi.

“Almadıkları bir külotumuz kaldı”

Karara pantolonunu çıkararak tepki gösteren 72 yaşındaki yapımcı Hayati Acar, “Banka şubesi burada olmayınca bölgedeki çiftçiler Denizli’de bankaya gidip kredi çekemediler. Banka şubesinin açılması, çiftçimizin her ihtiyacı gelişmiş ve görmüş, bu nedenle banka gitmesin. Artık bir şeyler yapılmalı. “Bir tek külotumuz kaldı. Donumuzu alsınlar, biz çırılçıplak gezmeye hazırız” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu