Haber

58. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na Doğru

Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkan Yardımcısı Bahattin Akyön, Muğla Valisi Orhan Tavlı’yı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Baş Raportörü Baki İlgün, Muğla Gençlik ve SporDirektörü Kazım Açıkbaş ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Muğla Temsilcisi İlker Cömert de yer aldı.

Akyön, bu yıl 58’incisi düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu hakkında Vali Tavlı’yı bilgilendirdi.

Tavlı’ya geçen yıl Bodrum’dan başlayan tura verdikleri destekten dolayı teşekkür plaketi veren Akyön, 8 etaplı varyetenin bu yıl 4 etabının Muğla’dan geçeceğini söyledi.

Muğla’nın tarihi ve kültürel yapısıyla tıpta değerli bir yere sahip olduğunu belirten Akyön, “Bu yıl da tedbirlerin alınacağına inanıyoruz. Muğla halkının da tura meraklı ve bisiklete binmeyi seven bir vizyonu var. Başkanlığımızın adını taşıyan bu yarışın 58’incisinin güzel manzaralar eşliğinde gerçekleşmesini temenni ediyoruz. dedim.

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun Muğla’ya gösterdiği ilgi ve destekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tavlı, geçen yıl canlı yayınlarla dünya genelinde milyonlarca kişinin evine giren düzenlemenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirildiğini de hatırlattı. erdoğan

Turun Muğla ve ilçelerinin tanıtılması açısından da değerli olduğuna işaret eden Tavlı, “Bu yıl Babadağ’da bir etabın bitecek olması ve dünyanın gözde destinasyonlarımızdan geçecek olması bizim için çok değerli. Fethiye, Marmaris ve Bodrum.” dedi.

Vali Tavlı, ırkın sorunsuz bir şekilde tamamlanması için kent genelinde gerekli tüm tedbirlerin alınacağını bildirdi.

bandirma-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu