Teknoloji

WWDC 2024 CANLI YAYIN: iOS 18 ve fazlası tanıtılıyor

Apple’ın WWDC 2024 etkinliği bugün başlıyor ve büyük duyurularla karşılaşmayı bekliyoruz. Zira etkinlik, Apple’ın iOS 18, macOS 15, watchOS 11 ve belki de daha fazlasına entegre edilmiş bir dizi yapay zeka özelliğini tanıttığı ilk anlara sahne olacak.

Apple’ın WWDC 2024 açılış konuşması Türkiye saati ile 20.00’de başlayacak. Etkinliği canlı izlemek istiyorsanız, hemen aşağıdaki video sizi bekliyor.

WWDC 2024’te neler bekliyoruz?

Etkinlikte, Apple’ın yapay zekayı Siri ve diğer özellikler de dahil olmak üzere ürünlerine nasıl entegre edeceğini açıklamasını bekliyoruz. Apple’ın açılış konuşmasının çoğunu yapay zekaya odaklaması sürpriz olmayacak.

Ancak, daha fazla özelleştirme ve erişilebilirlik seçeneklerinin yanı sıra bazı tasarım değişikliklerine sahip olması beklenen iOS 18’e de göz atacağımızdan eminiz. iPadOS nihayet yerel bir hesap makinesi gibi yeni uygulamalara ve söylentilere göre bazı yeni Apple Pencil 3 özelliklerine kavuşabilir.

MacOS’un akıllı araçlara ve üretken yapay zekaya dayanan yerel uygulamalarla yapay zeka özellikleri sunmasını bekliyoruz: Pages’ta destekli yazma, Keynote’ta bir slayt destesi oluşturucu, Xcode’da kodlama, hepsi yapay zeka ile destekleniyor.

Vision Pro ve visionOS’a gelince… Açıkçası bu konularda çok fazla ses duymadık. Giyilebilir cihazlar için watchOS 11 ile büyük watchOS değişiklikleri de beklemiyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu