Ekonomi

WISeKey, sanat tokenizasyonu için THA ile ortaklık kuruyor

DAVOS, İSVİÇRE – Bir siber güvenlik ve IoT şirketi olan WISeKey International Holding Ltd (SIX: WIHN, NASDAQ: WKEY), yan kuruluşu WISe.Art AG’nin sanat varlıklarını ve stoklarını tokenleştirmek için Hashgraph Association (THA) ile işbirliği yaptığını duyurdu. Duyuru Davos 2024 etkinliği sırasında yapıldı.

Bu girişimin odak noktası olan WISe.Art Marketplace, şeffaflık, güvenlik, özgünlük ve kısmi sahiplik getirerek sanat satın alma ve satma sürecini dönüştürmeyi amaçlıyor. WISeKey’in siber güvenlik ve kriptografi alanındaki 25 yıllık deneyiminin zanaatkarlar, koleksiyoncular ve meraklılar için sağlam ve güvenli bir deneyim sunması bekleniyor.

WISeKey CEO’su Carlos Moreira, “Sanat varlıklarının ve WISe.Art’ın WISe.Art Platformumuz aracılığıyla tokenleştirilmesi, teknolojik evrimimizde değerli bir dönüm noktasına işaret ediyor” dedi. Sanat endüstrisi için güvenilir ve yenilikçi çözümler geliştirmede THA’ya katılmanın önemini vurguladı.

THA Lideri Kamal Yousefi, işbirliğinden duyduğu heyecanı dile getirerek, Hedera’nın fikir birliği algoritmasının WISeKey’in kimlik doğrulama platformunun güvenliğinin sağlanmasındaki rolünü vurguladı.

Bu girişim, fiziksel nesnelerin kimlik doğrulamasında güvenliği ve güveni artırmaya yönelik stratejik bir hamleye işaret ediyor. İşbirliği, sektör liderlerini ve küresel topluluğu kimlik doğrulamanın geleceğini şekillendirmeye katılmaya davet ediyor.

WISeKey, her biri yarı iletkenler, IoT uygulamaları için güvenli bağlantı ve güvenli işlemler için blok zinciri NFT’leri dahil olmak üzere belirli teknoloji yönlerine odaklanan çeşitli yan kuruluşlar aracılığıyla faaliyet göstermektedir. Şirket, 1,6 milyardan fazla mikroçipin kullanıldığı IoT segmentinde önemli bir varlığa sahip.

Hashgraph Association, Hedera destekli analitiklerin ve merkezi olmayan uygulamaların benimsenmesini destekleyerek küresel çapta inovasyon ve araştırmayı finanse ediyor.

WISeKey ve THA arasındaki işbirliği bir basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu