Haber

Uzman öğretmenlik sınavı kaç dk? Uzman öğretmenlik sınavı saat kaçta, ne zaman bitiyor?

19 Kasım tarihide gerçekleştirilecek olan Uzman öğretmenlik imtihanının ne kadar süreceği ve saat kaçta sona ereceği birçok kişi tarafından merak ediliyor ve Uzman öğretmenlik imtihanı kaç dk? Sorusu ile birlikte gün içerisinde sıklıkla araştırılıyor. Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından 19 Kasım tarihide gerçekleştirilen imtihanın ayrıntılarını ve Uzman öğretmenlik imtihanı kaç dk? sorusunu sizler için yanıtladık. Pekala, Uzman öğretmenlik imtihanı kaç dk? Uzman öğretmenlik imtihanı saat kaçta, ne vakit bitiyor?

UZMAN ÖĞRETMENLİK İMTİHANI KAÇ DK?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 19 Kasım tarihide gerçekleştirilecek olan Uzman öğretmenlik imtihanı saat 10.00’da gerçekleştirilecek. Sınavda 100 soru sorulacak ve sınav süresi 150 dakika olacak. Sınavın tamamlanmasının ardından Uzman öğretmenlik sınavının sonuçları, 12 Aralık 2022’de adayların erişimine açılması bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan kılavuzda yer alan ve dikkat edilmesi gereken durumların kimileri aşağıda yer almaktadır.

  • Aday, fotoğraflı imtihan giriş evrakında yer alan imtihan bölgesi, binası, salon ve sırada imtihana girecek.
  • Doğal afet, yangın, karantina ve gibisi inanılmaz durumlarda Bölge İmtihan Yürütme Komitesinin teklifi üzerine Ölçme, Kıymetlendirme ve İmtihan Hizmetleri Genel Müdürlüğünün uygun görüşü ile adayın imtihan yeri değiştirilebilecek.
  • Sınav, 19 Kasım 2022’de saat 10.00’da merkezî sistemle birebir anda başlatılıp tek oturum biçiminde yapılacak. İmtihanda 5’er seçenekli 100 soru sorulacak ve sınav süresi 150 dakika olacak. Sınav giriş belgesi ile kimlik kontrollerinin ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için adaylar saat 9.30’da imtihana katılacakları binada hazır bulunacak.
  • Fotoğraflı imtihan giriş evrakı ve geçerli kimlik evrakı yanında olmayan adaylar imtihana alınmayacak.
  • Sınavın kıymetlendirilmesi 100 puan üzerinden yapılacak. Yanlış karşılıklar, hakikat karşılık sayısını etkilemeyecek. 70 ve üzeri puan alanların başarılı sayılacağı imtihanda, her soru eşit puan tartısına sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu