Ekonomi

Tayvan Ticaret Merkezi Samsun TSO Başkanını ziyaret etti

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu’nu ziyaret eden Tayvan Ticaret Merkezi (TAITRA) İstanbul Direktörü Tony Fan, amaçlarının Türkiye ile Tayvan arasındaki ticaret hacmini daha da büyütmek olduğunu söyledi.

Samsun TSO Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Tüfekçi ve TAITRA İstanbul Kıdemli İş Geliştirme Uzmanı Berkan Temur’un da hazır bulunduğu ziyarette Tony Fan, Murzioğlu’na TAITRA hakkında bilgi verdi. TAITRA’nın, ticareti geliştirmek amacıyla hizmet veren, kar amacı gütmeyen yarı resmi bir kuruluş olduğunu belirten Tony Fan, “5’i Orta Doğu’da olmak üzere dünyanın 60 ülkesinde ofisimiz var. Türkiye ile Tayvan arasındaki ticaret hacmi. Birlikte neler yapabileceğimizi paylaşmak için buradayız. Umarım gelecekte işbirliğimizi geliştirerek birlikte çalışırız.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Önder Murzioğlu, Samsun’un ekonomisi, sanayisi ve ihracat potansiyeli ile öne çıkan sektörleri hakkında bilgi vererek her türlü iş birliğine hazır olduklarını söyledi. Murzioğlu daha sonra ziyaretin ilişkilerin gelişmesi için ‘iyi bir başlangıç’ olmasını diledi ve Fan’a bir hatırat sundu. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu