Haber

Strike Breaker Netflix: Yıllık 900.000 Dolarlık İş İlanı Yayınlandı

Netflix, yıllık 900 bin dolar maaş alacak olan yapay zeka uzmanı için iş ilanı yayınladı. Netflix’in iş ilanı, Hollywood’da devam eden grev döneminde yayınlanmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Amerikan film ve televizyon endüstrisinin grevi, Aktörler Birliği’nin (SAG-AFTRA) üyelerini yapay zekaya karşı daha iyi koruyacak bir anlaşmaya varamamasının ardından başladı. Sendika, “yapay zekanın yaratıcı meslekler için varoluşsal bir tehdit oluşturduğu” konusunda uyardı.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Greve rağmen Netflix, yeni yapay zeka uzmanına yıllık 900.000 dolar maaş ödemeyi teklif ediyor. Pozisyon, Netflix algoritmasını yöneten ve izleyicilerin yeni programlar seçmesine yardımcı olan Makine Öğrenimi Platformu ekibinde olacak. Netflix’in sitesinde makine öğrenimi (ML) ve yapay zeka (AI) konularında deneyimli birkaç kişi daha aradığı belirtiliyor.

Netflix, yeni iş ilanları hakkında yorum yapmaktan kaçındı, ancak daha önce yapay zekanın yaratıcı sürecin yerini almayacağını söylemişti. Netflix, “En iyi hikayeler gerçektir ve insanların kendi deneyimlerinden çıkar” ifadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu