Teknoloji

Nokia’dan 3 yeni telefon: Nokia G22, Nokia C32 ve Nokia C22 tanıtıldı

Mobil Dünya Kongresi’nde duyurulan üç yeni Nokia akıllı telefona baktığımızda, telefonları üreten HMD’nin 2023’te farklı bir yöne hareket etme kararı aldığını görebiliriz. Bu telefonların tümü üç güne kadar pil ömrü sunar ve pil bittiğinde kendinizin değiştirmenize de olanak tanır.

Bu yıl dünyanın en büyük taşınabilir ticaret fuarında duyurulan tüm yeni Nokia cihazları, yelpazenin uygun fiyatlı ucunda yer alıyor. nokia g22 18 Mart’ta İngiltere’de satışa çıktığında fiyatı 150 £ olacak. En büyük satış noktası teoride pil ömrü gibi görünüyor. Ancak, cihazın ömrünü uzatabilecek iFixit ile ortaklığın bir parçası olarak pili kendi başınıza değiştirebileceksiniz. Ancak pil ömrü çok çabuk tükeniyor gibi görünmüyor. Spesifikasyon sayfasına göre pil, 800 tam şarj döngüsünden sonra bile orijinal kapasitesinin %80’inden fazlasını koruyacaktır.

  • Nokia 45 yıllık logosunu değiştirdi

G22, 64 GB ve 128 GB depolama seçenekleriyle gelir ve 50 megapiksel kamera, 6,5 inç ekran, 4 GB bellek ve Android 12’ye sahiptir. İki işletim sistemi güncellemesi garanti edilir.

Uygun fiyatlı Nokia C serisine ek Nokia C32(130 £) ve Nokia C22 (110 £) bu baharda satışa sunulacak. C32, 50 megapiksel sensör ve Android 13 ile daha pürüzsüz bir kamera sunarken, C22 gerçek bir giriş seviyesi telefon olarak daha yüksek IP derecelerine ve daha sert bir cama sahiptir.

Nokia, telefonlarının taşınabilir dünyanın tükenmez eserleri olmasını istiyor gibi görünüyor. Pil boyutunun yanı sıra, Aktarılanlara göre telefonlar, dayanıklılık testinde rakiplerinden üç kat daha iyi çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu