Haber

Konya’da çifte vatandaşlar Bulgaristan seçimleri için sandık başına gidiyor

Konya’da çifte vatandaşlar Bulgaristan seçimleri için sandık başına gidiyor

KONYA – Bulgaristan’da yapılacak erken genel seçimler için Türkiye’de yaşayan çifte vatandaşlar için oy kullanma işlemleri başladı.

Bulgaristan milletvekili seçimleri için Türkiye’nin 24 ilinde 162 sandık açıldı. Konya’da kurulan sadık çifte vatandaşlar saat 08.00’de oy kullanmaya başladı. Vatandaşlar saat 17:00’ye kadar oy kullanabilecek. Konya Balkan Türkleri Derneği Lideri Ahmet Çakıcı, Bulgaristan milletvekili seçimlerinin tekrarlandığını belirterek, “Sabah 07.00 sıralarında seçmenlerimiz oy kullanmaya başladı. Oy verme işlemi akşama kadar devam edecek. Şu anda Konya’da oy kullanma süreci devam ediyor. Mustafa Hotamışlı Anadolu Lisesi’nin merkez Selçuklu ilçesinde tek sandık olarak açılarak, “Tüm hemşehrilerimizi oy kullanmaya davet ediyoruz. Artık buradayız ve vatandaşlarımıza yardımcı olacağız” dedi.

“Konya’da sandıkların kurulması vatandaşlarımızın oy kullanmasını da kolaylaştırdı”

Konya’da yaşayan Bulgar muhaceret memuru Sali Yıldız, “Oy veren vatandaşlarımız çok memnun. Buradaki tüm altyapıyı dernek başkanı ile birlikte oluşturduk. Bu konuda sadece seçmenler değil, görevlendirdiği yetkililer de bu konuda çalışmalar yapıyor.” Bulgaristan bize teşekkür ediyor, biz de onlara teşekkür ediyoruz.” “Şu an için çok güzel bir seçim günü yaşıyoruz. İnşallah bu şekilde sonlanır. Daha önce birçok kişi Ankara’ya gidemedi. Konya’da sandıkların kurulması vatandaşlarımızın oy kullanmasını kolaylaştırdı.”

“Uzun vadeli bir hükümetin kurulması herkes için hayırlı ve hayırlı olacaktır”

Uzun vadeli bir hükümet kurulmasını istediklerini belirten seçmenlerden Ziya Öztürk, “Bulgaristan’da 6 ayda bir seçim yerine uzun vadeli bir hükümetin kurulması herkes için hayırlı ve hayırlı olacaktır. . Bize de uygun olacak. İnşallah güzel sonuçlar olur.”

Seçmen Nefide Öz, “Konya’ya vefalı olmak bizim için çok iyi oldu. Çok büyük kolaylık oldu. Umarım sonuç güzel olur” dedi.

haberhalkapinar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu