Haber

KÖMÜRLÜĞÜN ÇATISINDA, TAHTADAKİ DELİĞE SIKIŞAN YAVRU KEDİYİ İTFAİYE KURTARDI

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde bir evin kömürlüğünün çatısında, tahtadaki deliğe sıkışan yavru kedi, itfaiyenin 1 saatlik çalışmasıyla kurtarıldı. O anlar cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

Çiftlikköy ilçesi Atatürk Caddesi Çiftlik Mahallesi’ndeki bir konutun kömürlüğüne giren yavru kedi, tahtaların ortasına sıkıştı. Annesinin miyavlamasından şüphelenip, durumu fark eden mahalleli, kendi imkanlarıyla yavru kediyi kurtaramayınca itfaiyeden yardım istedi. Gelen gruplar, kediyi kurtarmak için çalışma başlattı. Bir itfaiye eri, kömürlüğe girip yavru kediyi sakinleştirmeye çalışırken, bir oburu ise kömürlüğün çatısının üzerine çıktı. Evvel çatı üzerindeki kaplama söküldü. Akabinde kedinin sıkıştığı tahta, testereyle kesildi. 1 saatlik çalışmayla kedi kurtarıldı. Gece boyunca kömürlüğün çatısında mahsur kalan yavru kedi, annesinin yanına koştu.

‘YAPTIĞIMIZ İŞTEN ÇOK MUTLUYUZ’

Bu ayda 11 kediyi kurtardıklarını söyleyen itfaiye eri Selçuk Koşar (41), ‘112’den gelen ihbarla yavru kedinin tahtaya sıkıştığını öğrendik. Sahiden çok değişik bir formda hayvan sıkışmıştı. Geceden beri hayvan bağırıyormuş. Ama sabah sese bakıp yerini öğrenmişler. Gittiğimizde kedinin annesi de başında bekliyordu. Her vakit olduğu üzere gittik, yavru kediyi kurtardık. Aslında bundan biz de çok büyük keyif alıyoruz hayvanları kurtardığımız için. İtfaiye ünitesi olarak yalnızca yangın ve sel değil, hayvanların canını kurtarıyoruz. Yaptığımız işten çok mutluyuz’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu