Haber

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın Atatürk’ü Anma Mesajı Yayımladı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kayseri OSB Başkanı Yalçın, yaptığı açıklamada, “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’inci yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.”

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, açıklamasına şöyle devam etti;

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin istiklal ve istiklal mücadelesine önderlik eden, çağdaş ve demokratik Türkiye’nin temellerini atan, tarihe iz bırakan bir liderdir. Milletimize ve milletimize önderlik ederek yürüttüğü istiklal mücadelesi Ordu, özgür yaşamaya kararlı milletimizi aydınlık günlere kavuşturmuştur. Atatürk sadece milletimizin değil, tüm insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Gazi Mustafa Kemal’i anlamak, ülkemizi bu seviyeye yükseltmek demektir. Dünyanın en müreffeh ve medeni ülkelerinden biri olan, milli kültürümüze sahip çıkarak büyük bir medeniyetin kurulması için çalışan biriyiz.10 Kasım sadece yas değildir.Cumhuriyeti geliştirme ve koruma kararlılığımızı tazelediğimiz günler olmalıdır. Kurtuluş yolunda karşılaştığı tüm zorlukları aşarak milletine bağımsızlığı hediye eden ve kazandığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Atatürk, en büyük eseri olan Türkiye’yi geleceğe taşımaktır. kısa ömrüne sığdırarak bizlere sunduğu bu değerleri korumak ve gelecek nesillere aktarmak için tüm gücümüzle çalışmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.” – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu