Haber

Gazze Türkiye ve Kocaeli’nin gündeminde

Sivil Toplum Kuruluşlarıyla görüşmelerini sürdüren Önder Büyükakın’ın gündemi Gazze idi.

 

Gazze Türkiye ve Kocaeli’nin gündeminde

 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Trabzonlular Derneği Lideri İbrahim İbrahimoğlu, Endonezya’nın İstanbul Başkonsolosu Darianto Harsono, Darıca Ardahanlılar Derneği Başkanı Bülent Işık, Kocaeli Yardım Vakfı Başkanı Şükrü Çakır, Aydınlar Derneği Lideri Gürkan Uysal ve yönetimleri ayrı ayrı makamında ağırlandı. . Başta Sivil Toplum Kuruluşları olmak üzere toplumun tüm kesimleriyle bir araya gelen Lider Büyükakın, toplantılarında yerel, ulusal ve uluslararası konuları ele almaya devam ediyor. Gündemin ilk maddesinin Gazze olduğu toplantılarda Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları, gençlik hizmetleri ve STK’ların güncel çalışmaları da ele alındı.

 

DENEYİM AKTARIMI BULUNDU

Endonezya’nın İstanbul Başkonsolosu Darianto Harsono ile yaptığı görüşmede iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin Kocaeli’ye yansımasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Lider Büyükakın, iş insanları arasında yüz yüze görüşmelerin önemine değindi. İlgili ticaret odaları ve sanayi odası ile yapılan görüşmelerin çok değerli olduğunun altını çizen Önder Büyükakın, konuk Başkonsolosa Kocaeli’de verilen belediye hizmetlerine ilişkin tecrübelerini de aktardı.

 

İNSANLIK DIŞI OPERASYONLAR

Kentlerin kalkınmasında STK’ların önemine de vurgu yapılarak, Gazze’de yaşanan insanlık dışı operasyonlara dikkat çekildi. Görüşmelerde, Gazze’ye yönelik saldırıların genişlemesinin daha fazla acı, ölüm ve gözyaşından başka bir sonuç getirmeyeceği vurgulanırken, Türkiye’nin daha fazla saf kanın akmaması ve daha fazla insani trajedi yaşanmaması için üzerine düşeni yapmaya devam ettiği belirtildi. meydana geliyor.

 

“YÖNETİMİ KUTLADI VE BAŞARILAR DİLEDİ”

Toplantılarda Başkan Büyükakın, STK’ların güçlendirilmesi, sosyal hayata yönelik atılacak adımlar, kentlilik bilinci, yetim hizmetleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik atılan adımlar, kent kültürüne ve kültürüne yönelik hangi adımların atılması gerektiği konularında da fikirlerini dile getirdi. gelecek nesiller. Önder Büyükakın ayrıca Kocaeli Trabzonlular Derneği ve Darıca Ardahanlılar Derneği’nin yeni seçilen yönetimlerini de tebrik ederek başarılar diledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu