Haber

Endonezya’da İnsan Kaçakçılığıyla İlgili Soruşturma Sürüyor

Endonezya’da 122 kişiyi böbreklerini satmak üzere Kamboçya’ya göndermekle suçlanan insan kaçakçıları hakkındaki soruşturma sürüyor.

Endonezya polisi 19 Temmuz’da aralarında bir polis memuru ve bir göçmen bürosu çalışanının da bulunduğu 12 kişiyi gözaltına aldı.

Polis, 122 Endonezyalıyı böbreklerini satmaları için Kamboçya’daki bir hastaneye göndermekle suçlanan insan kaçakçıları hakkında soruşturmanın devam ettiğini duyurdu.

Kamboçya’ya 122 kişiyi böbreklerini satmaları için sosyal medyada sattıkları belirtilen kaçakçıların 15 yıla kadar hapis ve 39 bin dolar para cezasıyla karşı karşıya oldukları kaydedildi.

İnsan kaçakçılarıyla işbirliği yaptığı iddia edilen göçmen bürosu çalışanı ve polis memurunun da 5 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği belirtiliyor.

Kamboçya’da bir hastaneye kaldırılanların çoğunun Kovid-19 salgını sırasında işini kaybeden ve para kazanmak için organlarını satmayı kabul eden kişiler olduğunu belirten yetkililer, bu kişiler arasında fabrika işçileri ve öğretmenlerin de bulunduğunu belirtti.

baskalehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu