Haber

Ekrem İmamoğlu harekete geçiyor! Ya CHP’nin başına geçecek ya da yeni bir parti kuracak.

28 Mayıs Pazar günü yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yenilen Millet İttifakı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa etmemesi ve MYK listesini yenileyerek kongre sürecini başlatmasının ardından dikkat çekici gelişmeler yaşanıyor. partide.

YENİ YOL HARİTASINI BUGÜN AÇIKLAYABİLİRİZ

Ankara kulislerindeki teze göre Kılıçdaroğlu’nun 2024 yerel seçimlerinde İstanbul’dan yeniden aday göstermeyi planladığı İBB Lideri Ekrem İmamoğlu gemileri yaktı. İmamoğlu’nun bugün kameraların karşısına çıkacağı ve yeni yol haritasını açıklayacağı iddia edildi.

İMAMOĞLU İÇİN İKİ YOL VAR

İmamoğlu’nun birinci önceliğinin yerel seçimler öncesi partiyi kongreye taşıyarak CHP Genel Başkanlığı’na oturmak olacağı, ikinci ihtimalde ise yeni parti kurmak için girişimlerde bulunacağı söyleniyor.

“AKŞENER, ONU CHP’NİN BAŞINDA GÖRMEK İSTİYOR”

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi ABB Lideri Mansur Yavaş’ın isimlerini İmamoğlu ile birlikte gündeme getiren ancak önerisi kabul edilmeyince başkan yardımcılığına karar veren İY Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ekrem İmamoğlu’nun da başkan olmasını dilediği söyleniyor. CHP Genel Başkanı.

kofcaz-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu