Ekonomi

Agios Pharmaceuticals hisselerindeki %5,6 artışla not düşüş görünümüne meydan okuyor

Agios Pharmaceuticals (NASDAQ:AGIO), sekiz analistin Perşembe günü şirketin gelecek görünümünü düşürmesine rağmen, geçen hafta hisse fiyatında %5,6 artışla 22,50 $’a yükseldi. Revize edilen iddialar, ilaç şirketinin gelir varsayımlarında önemli bir düşüşe yol açtı ve şirketin performansına ilişkin daha zayıf bir görünüme işaret etti.

Güncellenen fikir birliği, 2024’te gelirlerin 52 milyon dolar olacağını tahmin ediyor; bu, bir önceki yıla kıyasla satışlarda %115’lik önemli bir artışı temsil ediyor. Bu, 2024 için 103 milyon dolarlık gelir öngören önceki tahminlerle çelişiyor. Gelir tahminlerindeki bu düşüşe rağmen, Agios Pharmaceuticals’ın gelirlerinin hâlâ daha geniş pazardan daha iyi bir performans göstererek son beş yıldaki %53’lük tarihsel yıllık düşüşünü önemli ölçüde aşması bekleniyor.

Hisse başına zararın daha önceki tahminlerle uyumlu olması ve 5,07$’a ulaşması bekleniyor. Konsensüs fiyat hedefi 37,50$’da sabit kalıyor, bu da revize edilen gelir tahminlerinin Agios Pharmaceuticals’ın uzun vadeli değerlemesini olumsuz etkilemesinin beklenmediğine işaret ediyor.

Şirket açısından olumlu bir gelişme olarak, büyüme oranının önemli ölçüde hızlanması bekleniyor ve 2024 yılı sonuna kadar gelirlerde yıllık %84’lük bir artış öngörülüyor. Bu tahmin, sektörde beklenen %15’lik yıllık büyüme oranının önemli ölçüde üzerinde. Gelir iddialarındaki düşüşe rağmen şirketin uzun vadeli beklentileri, istikrarlı hisse fiyatına ve beklenen büyüme oranına da yansıyan gelecek yılın kârından daha öncelikli.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu