Haber

2025 Erkekler Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa Elemeleri Sakarya’da Başlıyor

İtalya ile A Milli Hentbol Takımı arasında 2025 IHF Erkekler Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri 1. Tip kapsamında Sakarya’da oynanacak maç öncesinde basın toplantısı düzenlendi.

Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) düzenlenen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Aziz, Sakarya’nın ulaşım, tarım, kültür ve spor alanında birçok gelişmeye imza attığını söyledi.

Sporun her zaman günlük hayatta yer alması gerektiğini belirten Ulu, bu fikirle sporu ve sporcuyu destekleyen çalışmalara her zaman önem verdiklerini kaydetti.

Büyükşehir bünyesinde 32 farklı branşta 5 binin üzerinde sporcunun bulunduğunu anlatan Şanlı, ulusal ve uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yaptıklarını belirtti.

Yüce, milli maça ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Ev sahipliği yapacağımız 2025 Erkekler Dünya Hentbol 1. Tur Eleme karşılaşmasının şehrimize hayırlı olmasını diliyor, yarışacak tüm sporcularımıza ve takımlarımıza başarılar diliyorum. ” söz konusu.

Uğur Kılıç??????: “Salonumuzun dolması yeterli”

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Başkanı Uğur Kılıç da A Milli Takım’ın çok güçlü bir rakiple ilk tura çıkmak için Sakarya’da sahaya çıkacağını belirtti.

Ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür eden Kılıç, seyircinin desteğiyle İtalya’ya avantajlı bir skorla girmek istediklerini belirtti.

Sakarya’nın hentbolda farklı bir konuma sahip olduğunu kaydeden Kılıç, şehrin “hentbol şehri” olma yolunda ilerlediğini söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediyespor’un 6 sporcuyla milli takım kampına en çok oyuncu gönderen kulüplerden biri olduğunun altını çizen Kılıç, “Bize düşen tek şey salonun ağzına kadar doldurulması. Bu maçı avantajlı bir şekilde kazanacağız. Büyük bir seyirci ve coşkuyla gol attık.” söz konusu.

THF’nin çizgi film karakteri “Kral Şakir” ile yaptığı projeye değinen Kılıç, “Kral Şakir” karakter tasarımcısı Grafi2000 Yapım Kurucu Ortağı Varol Yaşaroğlu’nun milli maç öncesi salonda imza töreni düzenleyeceğini bildirdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, kentin uzun süredir ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yaptığını belirtti.

Milli maçın Sakarya’da oynanmasına karar vererek gerekli altyapı ve lojistik desteği sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Şanlı ve ekibine Sakarya sporu adına teşekkürlerini iletti.

İnanç, tüm sporseverleri maça davet etti.

Toplantıya THF A Milli Erkek Takım Başkan Yardımcısı Salim Öztürk ile Büyükşehir Belediyesi bürokratları da katıldı.

Türkiye ile İtalya arasındaki maç 1 Kasım Çarşamba günü saat 19.00’da Serdivan Spor Salonu’nda oynanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu